Zprávy ze světa karavanů

Nenechte si ujít novinky které by se Vám mohli hodit na cesty

Zvýšili jsme bezpečnost našich karavanů

Zvýšili jsme bezpečnost našich karavanů

Pro nadcházející sezónu jsme zlepšili zabezpečení karavanů které pronajímáme. Na všechny karavany jsme nechali instalovat bezpečnostní zámky. Můžete teď v klidu nechat karavan bez dozoru i na odlehlejším místě.

Pojďme si říct něco o tom jak lze zabezpečit karavan když jej necháte někde stát. Zabezpečení se dělí podle toho k čemu slouží, například proti krádeži celého karavanu, můžete na kolo namontovat speciální botičku, popřípadě proti odtažení přívěsu můžete použít zámek oje karavanu. Výborně funguje sledovací zařízení, to pokud koupíte u renomovaného výrobce, spolu s tím dostanete speciální samolepky které nalepíte na okna, zloděje tak odradí čas, který by musel věnovat hledání nainstalovaného sledovacího zařízení.

Proti vniknutí můžete nainstalovat alarm (třeba GSM Alarm s bezdrátovým pohybovým čidlem), přídavný zámek, nebo bezpečnostní madlo.

Někteří mohou namítat, že každé zabezpečení se dá překonat, ale proč to ulehčovat že? Zloděje většinou lákají lehké cíle s nízkým rizikem. Dalším plusem zabezpečení je to, že vám může snížit pojistku.

Doporučujeme ostražitost v podobě kontroly vždy před odchodem, mrkněte jestli jsou dobře zavřená okna, jestli jste někde nenechali ležet foťák, notebook, nebo peněženku. Buďte ostražití i když třeba jen odcházíte zaplatit na benzínce.

Nám nezbývá než popřát pohodovou dovolenou.